Mgr. Monika Žandová
Instruktorka +420 777 613 224

Mgr. Monika Žandová

Lezení je jedním z mnoha sportů, kterým se věnuji. Tím úplně prvním a stále aktuálním je běžecké lyžování. Díky tomu jsem měla spoustu příležitostí trávit volný čas v přírodě. Aktivity jako vodní turistika, cyklistika, běh, chůze po horách, lezení, bruslení nebo sjezdové lyžování se pro mě staly součástí dětského až dospívajícího období života.
Po vystudování oboru Tělesná výchova a Výchova ke zdraví na ZČU v Plzni jsem se jen utvrdila v tom, že tento směr bylo správné rozhodnutí do budoucna.  Nyní předávám své znalosti a nadšení pro pohyb dětem na základní škole. Dále vedu kroužek pohybových her u malých dětí, kroužek kondičního posilování při ZŠ a také pracuji jako instruktor lezeckého oddílu KAA V TAHU!
V posledních letech jsem se začala nově věnovat skialpinismu a lezení vícedélkových cest. S těmito aktivitami souvisí i potřeba dalšího vzdělávání. Kromě licence na kurzech získávám cenné zkušenosti a nová přátelství. Miluji cestování a objevování neznámých přírodních krás.
Jednou z náročnějších výprav byl v roce 2015 Kyrgyzstán, kde jsem s 20 kg na zádech přešla téměř 4000 hřeben. Další cíle směřují výrazně výš – pohoří Pamír a jeden z těch nižších vrcholů kolem 6000 m.n.m.

 

Funkce v klubu: 


- instruktorka dětských aktivit