Bc. Petr Štál
Instruktor +420 774 223 442

Bc. Petr Štál

Od malička jsem se věnoval sportu. Začínal jsem u nás na vesnici s fotbalem a přes požární sport jsem se dostal až k atletice. S tou jsem začal naplno v 19 letech v AK Škoda Plzeň. Dnes již nezávodím, ale snažím se běhu, který jsem si zamiloval, stále rekreačně věnovat. Díky mému studiu na Západočeské univeritě v Plzni, kde jsem vystudoval obor Tělesná výchova a sport, jsem mohl vyzkoušet spoustu pro mě nových aktivit (např. lezení). Také jsem měl to štěstí a setkal jsem se tam se skvělými lidmi, kteří mě právě k lezení zase o něco přiblížili a přivedli mě právě do klubu „V Tahu!“.
K mým zálibám patří kromě atletiky, fotbalu a lezení  také mnoho dalších sportů, např. běžecké lyžování, sjezdové lyžování, plavání, cyklistika...
Všechny své dosavadní zkušenosti a vědomosti jsem se snažil a snažím předávat dál, ať už jako učitel, trenér nebo jako instruktor.
V roce 2013 jsme s kamarády úspěšně zdolaly jeden s nejtěžších treků v Evropě GR20. Cestu přes nejvyšší hory Korsiky z jihu na sever jsme zvládli za 10 dní. V roce 2014 jsem se zůčastnil expedice Keňa a v roce 2016 jsme s kamarády navštívíli Patagonii a prošli tamní treky.