Bc. Michal Brzák

Se sportem jsem začínal již v ranném dětství a to plaváním a poté moderním pětibojem. Od té doby jsem ušel kus cesty a rozhodl se s několika dalšími nadšenci založit právě Klub adrenalinových aktivit V TAHU! z.s. Toto je oblast, která mne při mé dlouhé cestě sportem nejvíce oslovila a u ní už chci také zůstat a předat své zkušenosti dalším. Vystudoval jsem sportovní gymnázium a poté hned pokračoval na Katedru tělesné výchovy a sportu na ZČU v Plzni, kde jsem se setkal se spoustou sportovních nadšenců, kteří byli a někteří stále jsou špičkami ve svém odvětví.  Při studiu na fakultě jsem dokončil několik instruktorských kurzů, získal rozhled ve sportovní problematice a zkušenosti spojené s aktivitami na sněhu, v horách, ve vodě, na vodě, pod vodou i jinde :-), s outdoorem, adrenalinem a především s prací s dětmi i dospělými. Zabrousil jsem dokonce do dodnes ne příliš probádané oblasti pohybové terapie mentálně i tělesně postižených. 
 
Dále jsem se aktivně věnoval především potápění (pomoc s kurzy pro začátečníky u Pro Dive Plzeň), lezení (V Tahu!), lyžování a snowboardingu (lyžařská škola Špičák), lanovým aktivitám (pro tábor Bonětice) a freeridingu. 

Dnes se ve volném čase věnuji budování a rozvíjení KAA V Tahu! z.s., ve kterém koordinuji veškerou činnost, starám se o finance a administrativu, PR, komunikaci a o další věci, které jsou nezbytné pro bezproblémový chod tohoto klubu. Tato práce mě velmi naplňuje, proto do ní dávám maximální úsilí a doufám, že se mi jednou splní sen o nic menší, než že se V Tahu stane největším horolezeckým klubem v ČR. Společně s ostatními instruktory se snažíme vybudovat na Plzeňsku moderní, dynamický sportovní klub s patřičným zázemím pro tento nový sport a postupně obsáhnout všechny jeho odvětví od lezení na cvičných umělých stěnách, přes závodní sport, až po extrémní výškové lezení, lezení v ledu, vybudování vlastních sportovišť, horolezecké chalupy apod. Je před námi ještě spoustu práce, kterou krok za krokem ukrajujeme, ale myslím, že jdeme správným směrem, a že hory za tu dřinu stojí :-)

 

Funkce v klubu:


- předseda rady klubu
- marketing a PR, plánování promo akcí a náborových aktivit
- finanční řízení
- plánování aktivit a řízení běžného chodu a rozvoje klubu
- dohled nad činností instruktorů, nábor nových instruktorů
- zpracování dotačních programů
- administrativa a účetnictví klubu
- komunikace se střešními organizacemi, členy, klienty a veřejností
- správa obsahové a fotografické části webu a fcb profilu
- revize horolezeckého materiálu