Anna Marie Morongová
Instruktorka +420 606 354 774

Anna Marie Morongová

K lezení mě přivedla touha mít nějaký koníček, kterému bych se mohla pravidelně věnovat. Sport mě vždy fascinoval, ale chvíli mi trvalo, než jsem našla ten pravý. Na lezení jsem narazila ve chvíli, kdy jsem strávila večer v lanovém parku a rozhodla se najít podobnou alternativu v Plzni, kde žiji. Nakonec jsem našla ještě lepší. Během let se ale z volnočasového kroužku stalo něco většího, co mě naplňuje doteď.
Ke KAA VTahu! jsem se připojila po čtyřech letech zkušenosti s lezením, čímž jsem si otevřela mnohem více nových dveří a možností, než jsem si kdy byla schopna představit. Netušila jsem, do čeho se pouštím, ale nyní jsem neskutečně pyšná na to, jak rychle se rok od roku rozrůstáme a stává se z nás jedna velká rodina.  Jsem velmi vděčná, že mohu trávit svůj volný čas s tak úžasnou partou lidí.
Než jsem se ke klubu přidala, vnímala jsem tento sport pouze jako fyzickou aktivitu, ze které se postupem času stala láska ke kombinaci volného pohybu v přírodě, posouvání vlastních hranic a v neposlední řadě práci s dětmi. Miluji děti a ráda v nich mimo fyzické schopnosti rozvíjím i optimistický přístup k pohybu a metodice.
Sice nemůžu říct, že bych vystudovala sportovní gymnázium, nebo že bych se topila ve zlatých medailích a pohárech, ale ani si nemyslím, že je to podstatné. Na lezení miluji hlavně samotný proces předávání zkušeností a vzájemnou podporu, kterou lezecká komunita nabízí.