22.6. - 23.6.2019
2 dny
17 - 99
věkové omezení
4
volná místa z 7
kapacita je dostupná

Ferraty I - začátečníci

Kurz určený pro úplné ferratové začátečníky. Naučte se pod vedením instruktora základy bezpečného postupu po zajištěných cestách. Navštivte krásnou oblast Zugspitzeland v německých Alpách a prožijte víkend v dobré partě. Seznámíte se s vybavením, které je nutné pro bezpečný pohyb po ferratách, naučíte se ho správně používat a překonáte společně s instuktorem své první zajištěné cesty v horách. Výuka proběhne na lehkých, krátkých ferratách dobře dostupných od horní stanice lanovky nebo z chaty.

Kurz je určen pro začátečníky.

Program: 

Sobota - sraz účastníků v 9:00 u dolní stanice lanovky Alpspitzbahn u Garmisch - Partenkirchenu (lze domluvit společná doprava z Plzně oddílovým 9-ti místným mikrobusem). Výjezd lanovkou na Osterfelder. Seznámení s výzbrojí a výstrojí na ferraty, bezpečnost a pohyb po zajištěných cestách. Čekají nás dvě lehké ferraty, na kterých se vše naučíme. Odpoledne přesun na chatu Höllentalanger Hütte. Nocleh.
Neděle - Spodní část ferraty Höllental klettersteig. Sestup malebnou vodní soutěskou Höllentalklamm. Odjezd do ČR.

Kurzovné:  2400 Kč

Cena zahrnuje:
instruktora, zapůjčení povinného vybavení na ferraty (sedací + prsní úvazek, ferratový set, horolezeckou přilbu, odsedávací smyčku)

Nutné další výdaje:
nocleh na chatě, lanovka na Osterfelder, vstup do soutěsky

Instruktor: Mgr. Lukáš Královec, (horský průvodce MŠMT a instruktor lezení na skalách)

Info na vtahuadventure@email.cz nebo na tel. 604 936 680 u p. Královce.

Platby:
na číslo účtu: 2700273260/2010 dle platebních pokynů, které přijdou emailem.